ישראל
מידעונים


שינויים רחבי היקף במערכת הגיוס והמיון בשירות המדינה

מערכת גיוס ומיון בשירות המדינה
בימים אלה מתבצעת רפורמה במערך הגיוס והמיון בנציבות שירות המדינה. מטרת הרפורמה לשפר באופן ניכר את תהליכי האבחון, המיון והגיוס במערך משאבי האנוש בשירות המדינה. על הפרק ייעול ההליך, שיפור מנגנוני הבחירה, קיצור משך הזמן של הליכי המכרז והנגשת הגשת המועמדות למתמודדים במכרזים. רפורמה זו בתחום הגיוס והמיון, מהווה חלק מהרפורמה הכללית לשיפור מנגנוני ניהול ההון האנושי בשירות המדינה, אותה מובילה בימים אלה נציבות שירות המדינה.
 
במסגרת השינוי הצפוי, ימוחשב כל התהליך המכרזי, ובכך למעשה תושגנה שלוש מטרות שישומן כבר החל:
1.      ייעול התהליך מבחינת משרדי הממשלה
2.      ייעול וקיצור התהליך מבחינת המועמד בעת הגשת מועמדותו
3.      שליטה במידע ומתן כלים לעיבודו
 
פיתוחה של המערכת הממוחשבת החדשה והטמעתה בכלל יחידות הממשלה – בוצעה. מערכת זו מאפשרת הגשת מועמדויות באופן מקוון. די לנייר, לעותקים הרבים ולמסמכים הנעלמים. עם מימושו של השלב הראשון בתהליך באוגוסט האחרון, הוקם מרכז שירות המופעל על ידי חברת "בינת סמך", המלווה ועונה לשאלות ופניות המועמדים המתמודדים במכרזים, לרבות סיוע בהגשת המועמדויות המקוונת. מרכז השירות, אשר יפעל במרבית שעות היממה, יכלול מענה בשימוש בטכנולוגיה מתקדמת ורובו יתבצע באמצעות צ'אט. במסגרת מרכז השירות ניתן יהיה לקבל מענה נרחב במגוון של סוגיות הנוגעות למועמדות, החל מבדיקת אישור מועמדות, דרך שינוי מועד בחינות ומרכזי הערכה (לזכאים לכך) ובדיקת סטטוס של מכרזים ועד קבלת התוצאות.
 
במקביל להקמת מרכז השירות, עלתה לאוויר מערכת גיוס אלקטרונית עם פורטל מועמד.  במערכת החדשה, המכרזים מפורסמים באופן מיידי על ידי המשרדים ולא באמצעות הנציבות כפי שהיה בעבר. מערכת זו תאפשר למועמד להגיש מועמדות באופן מקוון פעם אחת בלבד עבור כל המכרזים הנוכחיים והעתידיים (עם אפשרות לעדכן פרטיו בהתאם לשינויים).
במסגרת השלב השני של התהליך, הצפוי להתרחש בעוד כשנה, יועבר שלב הבחינות ומרכזי הערכה למכוני מיון חיצוניים, שיפוקחו על ידי אגף בחינות ומכרזים. אין המדובר בשינויים מערכתיים בלבד אלא גם מהותיים. מערך הבחינות אמור לעבור שדרוג של ממש. יותאמו בחינות ומנגנוני מיון, עדכניים ומקצועיים, לכל משרה ומשרה על מאפייניה.
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
שלח לחבר
  
שתף/שמור